Cienkie włosy sprawiają wrażenie rzadszych, niż są w istocie. Brakuje im objętości i zazwyczaj przylegają płasko do głowy. Ponadto są podatne na zmiany pogody, pozbawione sprężystości i trudne w układaniu. Mimo długich godzin spędzanych na stylizacji włosów, fryzura szybko traci nadaną formę i staje się płaska. Jak można temu zapobiec?
Marka René Furterer opracowała linię Volumea,aby dodać objętości włosom cienkim. Tajemnica skuteczności ukryta jest w formule zawierającej wyciąg z ziaren drzewa chlebowego, rosnącego w rejonach Morza Śródziemnego. Jego działanie zostało udowodnione naukowo i opatentowane. Już po pierwszym zastosowaniu włosy zwiększają swoją objętość o 11%. Ten ekstrakt to sekret gęstych, pełnych objętości włosów. Dodatkowo, aby sprawić, że moment pielęgnacji będzie wyjątkowo przyjemny, w gamie zostały wykorzystane nuty zapachowe róży i jaśminu. Naturalnie!
Drzewo chlebowe, występujące w rejonie Morza Śródziemnego, znane także pod nazwą karob, ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni i kosmetyce. Stanowi bogate źródło witamin z grupy B: B1, B2 oraz B3, a także zawiera witaminę A, E oraz D. Ponadto znajdujemy w tej roślinie cenne pierwiastki, jak magnez, żelazo, wapń i fosfor. Karob posiada również kwasy organiczne: masłowy i izomasłowy, które dość rzadko występują w produktach pochodzenia roślinnego. Zawiera także duże ilości pektyn, śluzów oraz garbników, które mają właściwości wiążące wodę i zagęszczające.

Volumea odżywka

Odżywka zawiera naturalny wyciąg z nasion chlebowca, który osadzając się na włóknie włosa, nadaje fryzurze objętość, od nasady po końce. Widocznie uniesione u nasady włosy, zyskują na objętości, która utrzymuje się przez cały dzień. Dodatkowym roślinnym składnikiem odżywki jest Inulina. To drobny polisacharyd pozyskiwany z cykorii, który otula włókno włosa, nie obciążając go i ułatwiając rozczesywanie. Formuła nie zawiera silikonu

Volumea pianka

Wyjątkowo skutecznie zagęszcza strukturę cienkich włosów. Włosy są grubsze, gęstsze, łatwo się rozczesują, nie elektryzują się. Efekt objętości utrzymuje się cały dzień. Pianka nie wysusza włosów.

Stosowanie: do częstego stosowania. Nie spłukiwać.  Aplikować wilgotne włosy, a następnie rozpocząć modelowanie.

Volumea spray

Wyjątkowo lekki, perfekcyjnie oddziela włos od włosa, dodając im objętości od nasady po same końce. Włosy są widocznie gęstsze, niewiarygodnie miękkie w dotyku, łatwo je rozczesać i ułożyć. Efekt zwiększonej objętości utrzymuje się przez cały dzień.
Stosowanie: do częstego stosowania. Aplikować od nasady włosów . Nie spłukiwać

Volumea szampon

Dzięki wyciągowi z drzewa chlebowego szampon delikatnie myje włosy, dodając im objętości od nasady aż po same końce. Włosy są uniesione, lekkie i sprężyste na całej długości. Łatwo się układają i nie elektryzują się.
Stosowanie: do codziennego mycia włosów