Problem z wypadaniem włosów może dotknąć każdego. Najczęściej spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi, np. po urodzeniu dziecka, w okresie menopauzy, ale także na skutek stresu, infekcji, diety ubogiej w tłuszcze i białko lub stosowania niektórych leków. Niewystarczające ukrwienie mieszka włosowego, a co za tym idzie – gorsza cyrkulacja krwi oraz brak składników odżywczych – w niedostateczny sposób odżywia cebulkę włosa, co powoduje osłabienie włosów, a w efekcie ich utratę. W takim momencie warto wspomóc się specjalistycznymi preparatami.
Laboratoria dermatologiczne Pierre Fabre opracowały dla marki Renè Furterer, eksperta w naturalnej pielęgnacji włosów, kurację RF 80 ATP ENERGIE.
RF 80 ATP ENERGIE skutecznie zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje wzrost włosów zdrowych, działając bezpośrednio na dwie podstawowe przyczyny okresowego wypadania włosów:
Na poziomie naczyniowym – poprawia mikrokrążenie krwi w cebulce włosa:
Naturalny ekstrakt z Pfaffii®, przyspiesza wzrost zdrowych włosów, działając bezpośrednio na cebulkę włosa. Pfafia, zwana czasem „brazylijskim żeń-szeniem” to roślina pochodząca z Amazonii, od wieków stosowana w medycynie tradycyjnej. Wyciąg z tej rośliny pobudza mikrokrążenie przez aktywację VEGF – czynnika wzrostu śródbłonka naczyń. Jej skuteczność w hamowaniu wypadania włosów została objęta patentem.
Olejki eteryczne szałwii i cytryny oraz witamina PP stymulują krążenie krwi w skórze głowy. Te wyjątkowo aktywne składniki odżywiają włos i stymulują jego wzrost.
Na poziomie odżywczym – zapewnia dostarczenie substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju cebulki włosa:
Metionina to aminokwas, składnik niezbędny w metabolizmie keratyny. W połączeniu z witaminą B5 i biotyną, przyspieszają wzrost zdrowych, pięknych włosów. Peptydy roślinne działając synergicznie z pierwiastkami miedzi i cynku, odżywiają cebulkę i wzmacniają włosy, stymulując ich szybszy i zdrowy wzrost.
Innowacyjny składnik – Adenozynotrójfosforan (ATP) – źródło energii komórkowej. Zaangażowany we wszystkich reakcjach metabolicznych, zgromadzona w nim energia służy do przeprowadzania różnorodnych procesów, jak biosynteza, ruch i podział komórkowy.
ATP jest produkowany naturalnie w organizmie przez mitochondria – „komórkowe elektrownie”. Cząsteczka ta zawiera adenozynę (aminokwas), rybozę (cukier) i trzy grupy fosforanowe. Określany jest jako „podstawa energii”, ponieważ stanowi jedyne „paliwo”, z którego komórka może bezpośrednio korzystać.
ATP zapewnia energię potrzebną w komórkach do reakcji metabolicznych.
ATP to energia w surowej formie, badania René Furterer ujawniły jej niezwykłe właściwości i dobroczynne działanie na mieszek włosowy oraz „ośrodki zarządzania” długością cyklu życia włosa. ATP działa głęboko w mieszku włosowym, aby zachować fazę anagenu i wydłużyć całościowy cykl życia włosa.


RF80 poprawia słabe mikrokrążenie krwi w skórze głowy oraz wspomaga odżywienia cebulki. Dzięki systematycznemu stosowaniu produktów włosy odzyskują siłę, sprężystość i naturalne piękno.
Jedno opakowanie zapewnia pełną 3-miesięczną kurację. Wystarczy 1 aplikacja raz w tygodniu.
Stosowanie: na czystą skórę głowy, wmasować. Nie spłukiwać. Lekka formuła, nie obciąża włosów.