Wg statystyk* 60% Polek farbuje włosy. Po zabiegu farbowania pojawia się pytanie, jak pielęgnować włosy, aby kolor utrzymywał się jak najdłużej, a włosy były zdrowe, lśniące i pełne życia. Pomimo, że dzisiejsze technologie stosowane w farbach nie są tak inwazyjne, jak kiedyś, to koloryzacja może negatywnie wpłynąć na kondycję włosów i skóry głowy. Do tego dochodzą inne czynniki, takie jak promieniowanie UV, słona woda, klimatyzacja, regularna stylizacja oraz zanieczyszczenie środowiska. Efekt? Włosy są osłabione, suche i łamliwe, a skóra głowy podrażniona.
Aby włosy farbowane były odpowiednio pielęgnowane i jak najdłużej zachowywały pożądany kolor i blask, marka René Furterer proponuje linię OKARA PROTECT COLOR do włosów farbowanych. Jej formuła opiera się o dwa wyselekcjonowane składniki naturalne: wyciąg z Okara – roślinny składnik, który pomaga odbudować uszkodzoną w procesie koloryzacji strukturę włosa oraz nawilża i odżywia oraz wyciąg z Hamamelisu – pozwala zachować intensywność koloru.

WYCIĄG OKARA:

Okara jest białkiem pochodzącym z soi, bogatymw proteiny, witaminy z grupy B, fosfor, żelazo, magnez i wapń. Dzięki powinowactwu z proteiną keratynową, jest łatwo przyswajalne, odżywia, nawilża i regeneruje włosy.

WYCIĄG HAMAMELISU:

Hamamelis, czyli oczar wirginijski, to krzew naturalnie występujący w Ameryce Północnej. Często wykorzystywany w medycynie naturalnej, dzięki kojącemu działaniu, równie chętnie sięgają po niego kosmetolodzy. Oprócz działania łagodzącego wszelkie podrażnienia, chroni przed promieniowaniem UV, tym samym zapobiegając wypłukiwaniu pigmentów z włosa, zatrzymując kolor na dłużej
*według raportu „Beauty care women 4g 2012 Europe j. your hair, February 2013, GfK Switzerland

Okara Protect Color maska

Maska ma zaskakująco lekką konsystencję żelu-kremu i smakowity, owocowy zapach. Wyciąg z Hamamelisu pozwala na zachowanie intensywności koloru
zapobiega płowieniu. Wyciąg z Okara odbudowuje i odżywia włosy. W efekcie włosy lśnią głębokim blaskiem, są miękkie w dotyku i łatwe do rozczesania.
Stosowanie: Po umyciu głowy szamponem z gamy, pozostawić na włosach 2-5 minut i spłukać.

Okara Protect Color odżywka

Odżywka ekspresowo odżywia i ułatwia rozczesywanie. Zawiera filtry UV, dzięki którym chroni kolor przed płowieniem. Włosy błyszczą przez cały dzień.
Stosowanie: na suche lub wilgotne włosy. Nie spłukiwać.

Okara Protect Color szampon

Formuła szamponu oparta jest o delikatną bazę myjącą, aby nie pozbawiać włosów intensywności koloru. Wyciąg Hamamelis gwarantuje utrzymanie głębokiej barwy i zapobiega płowieniu koloru, a wyciąg Okara regeneruje strukturę włosa uszkodzoną w procesie koloryzacji. W efekcie stosowania szamponu włosy są wypielęgnowane, świetliste i na dłużej zachowują kolor.
Stosowanie: do częstego mycia włosów.