Najczęstsze problemy z włosami. Część 1 przetłuszczające się, czyli jak pozbyć się zbędnego sebum
Dla jednych przetłuszczające włosy są chorobą, dla innych jedynie problemem kosmetycznym. Jednak mają wspólny czynnik- są nieestetyczne. Wyglądają na zaniedbane. Niekorzystnie wpływają na cały nasz wizerunek.
„Tłuste” włosy powstają w wyniku naturalnego procesu. Gruczoły łojowe wytwarzają sebum, odpowiadające za stan zdrowia włosa (chroni włosy przed nadmiernym przesuszeniem ). W wyniku niektórych przypadkach, tj. nieodpowiednia dieta, stres, nadmierna produkcji hormonów, zmiany klimatyczne, zwiększa się ilość produkowanego łoju, w wyniku czego włosy się przetłuszczają. W najgorszym przypadku korzenie włosów zatykają się, a to może doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów, wyprysków na skórze głowy, czy też łupieżu.
Ciekawostka!
Osoby z cienkimi włosami częściej zmagają się z problem przetłuszczających się włosów. Spowodowane jest to posiadaniem większej liczby gruczołów łojowych.
Zalecenia:
Używaj odpowiednich szamponów
Myj często włosy, nawet codziennie jeśli jest to konieczne (Nieprawdą jest, że częste mycie włosów szamponem sty mule produkcje serum)
Odżywiaj się zdrowo. W szczególności unikaj pikantnych potrwa.
Szampon spłukuj letnią wodą (ciepła woda pobudza wydzielanie sebum)
Umyj włosy rano (gruczoły pracują głównie nocą).