NAJCZĘŚCIEJ PROBLEM SUCHYCH I ZNISZCZONYCH WŁOSÓW SPOWODOWANY JEST NIEWŁAŚCIWYMI ZWYCZAJAMI PIELĘGNACYJNYMI I STYLIZACYJNYMI, KTÓRE ZAKŁÓCAJĄ NATURALNĄ RÓWNOWAGĘ SKÓRY GŁOWY.
Zdrowy włos zawiera w sobie ok. 10% wody, która znajduje się przede wszystkim w łusce i trzonie włosa. Naturalny płaszcz hydrolipidowy, w skład którego wchodzi sebum, chroni włos przed utratą nawilżenia. W przypadku, kiedy jego produkcja i rozprowadzanie na powierzchni włosów jest niewystarczające, dochodzi do uszkodzenia otoczki, chroniącej rdzeń włosa, a w efekcie do rozchylenia się łusek. Woda z łatwością ucieka z wnętrza włosów, sprawiając, że tracą połysk, są łamliwe, a ich końcówki rozdwajają się.
Włosom szkodzi głównie: nadmierne używanie suszarki, prostownicy, intensywne rozjaśnianie, koloryzacja, trwała ondulacja, stosowanie szamponów zawierających silnie działające detergenty. Ponadto dochodzą także czynniki środowiskowe – promieniowanie UV, różnice temperatur, klimatyzacja, zanieczyszczenia, wiatr, woda morska i chlorowana woda w basenach.
Francuska marka René Furterer, ekspert w naturalnej pielęgnacji włosów, proponuje gamę KARITÉ dla włosów suchych i zniszczonych, cieszącą się nieustannym zainteresowaniem od prawie 60 lat. W 1957 roku ówczesny paryski stylista fryzur René Furterer, opracował Karité krem intensywnie rewitalizujący, specjalnie na potrzeby kobiet stylizujących włosy a la Marylin Monroe.

Masło KARITÉ

Masło KARITÉ pozyskiwane jest z nasion owoców drzewa z rodziny sączyńcowatych, które rośnie na terenie Afryki Subsaharyjskiej, zwanej „pasmem shea” obejmującym 11 państw. Karitè oznacza „drzewo życia”. Lipidowa konsystencja pełna nasyconych kwasów tłuszczowych
i substancji niezmydlającej przypomina masło i od lat ma tradycyjne zastosowanie spożywcze i pielęgnujące skórę i włosy.
W linii Karité René Furterer wiodącym produktem jest Maska intensywnie regenerująca włosy suche  i zniszczone. Ten najważniejszy kosmetyk w gamie został oznaczony specjalnie zaprojektowanym symbolem KARITÉ Z ETYKĄ, by podkreślić wyjątkowe partnerstwo pomiędzy marką René Furterer,a społecznością z Burkina Faso trwające od 2007 r.
KARITÉ Z ETYKĄ to owoc spotkania pana Pierre Fabre z Nathalie Ouattara, która w 2004 r. w Burkina Faso założyła społeczność ponad 200. kobiet z Toussiana zajmujących się produkcją masła Karité z lokalnie rosnących drzew. Kiedy Nathalie Ouattara, szukając w Europie firmy zainteresowanej wysokiej jakości masłem Karité trafiła do Francji i przedstawiła panu Pierre Fabre sposób pozyskiwania masła, farmaceuta-wizjoner, ceniący nie tylko jakość, ale i etyczny biznes, nie miał żadnych wątpliwości. Aby przywrócić znaczenie tradycyjnego składnika aktywnego, ustanowił nowy łańcuch dostawy z Burkina Faso do Laboratoriów Pierre Fabre.
Celem nawiązania współpracy ze społecznością z Burkina Faso jest zapewnienie odpowiedniej jakości masła Karité spełniającej wysokie wymagania farmaceutyczne, zagwarantowanie bezpieczeństwa dostaw surowców, ustanowienie długoterminowych, solidarnych
i odpowiedzialnych relacji partnerskich, przekazanie know-how oraz środków finansowych redukujących ciężką pracę kobiet afrykańskich, jak również transparentność całego procesu.
Dzięki idei KARITÉ Z ETYKĄ powstał produkt najwyższej jakości – Maska Karité marki Renè Furterer, dermokosmetyk
• absolutnie bezpieczny i naturalny
• bez rozpuszczalników i innych dodatków
• wytwarzany w tradycyjny sposób afrykański, przy użyciu prasy mechanicznej.
Zaangażowanie we współpracę z afrykańską społecznością jest zgodne z filozofią botanicznej ekspertyzy Pierre Fabre, której filarami są:
• INNOWACYJNOŚĆ,
• GWARANCJA,
• OCHRONA,
• SZACUNEK,
Podejmowane działania nakierowane są na odpowiedzialny rozwój składników aktywnych, innowacyjnych, bezpiecznych i skutecznych. Botanical Expertise oznacza, że dbałość o roślinę zaczyna się od samej sadzonki po okres jej zbiorów, a chroniąc jej uprawę, marka René Furter gwarantuje innowacyjne formuły o najwyższym bezpieczeństwie i jakości, łącząc innowacyjność z poszanowaniem natury.

Karite maska intensywnie regenerująca włosy suche i zniszczone

Maska KARITÉ to gwiazda tej gamy, służąca do intensywnej pielęgnacji suchych włosów. Formuła o udowodnionej skuteczności dogłębnie regeneruje zniszczone włosy na całej długości. Dzięki unikalnemu połączeniu masła Karité, patentowi Cimentrio i składników aktywnych zawierających pektyny pigwy, mocno odżywione włosy natychmiast odzyskują miękkość i blask. Włókno włosa jest odbudowane i chronione przed utratą nawilżenia. Włosy są jedwabiście błyszczące i łatwo się rozczesują.
Maska posiada certyfikat ECOCERT*.
Stosowanie: aplikować po umyciu na 2-5 minut, następnie obficie spłukać. Nuta zapachowa nasycona esencją kwiatu pomarańczy nadaje włosom piękny zapach.
*Certyfikat ECOCERT – Znakiem „ekologiczne i biologiczne kosmetyki” mogą być oznakowane produkty, w których ilość stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych.

Karite Serum na zniszczone i rozdwojone końcówki (bez spłukiwania)

Bogata, aksamitna formuła, która zawiera aż 20% oleju Karité oraz patent Cimentrio, intensywnie regeneruje zniszczone końcówki włosów oraz zapobiega ich rozdwajaniu, wtapiając się we włosy bez obciążania ich. Serum zapewnia idealne, odżywcze wykończenie fryzury, gładkość i blask. Skuteczność preparatu została potwierdzona w badaniach: po pierwszej aplikacji końcówki włosów są zregenerowane i odżywione, po trzeciej aplikacji końcówki włosów są wygładzone i nie rozdwajają się.
Stosowanie: wystarczy zaledwie 1 kropla serum, aby odżywić końcówki i zapewnić im regenerację.  Rozprowadzić na wilgotne lub suche końcówki. Nie spłukiwać.

Karite szampon odżywczy do bardzo suchej skóry głowy i zniszczonych włosów

Intensywnie odżywia skórę głowy i odbudowuje zniszczone włókno włosa na całej długości. Zawiera fosfolipidy, które wzmacniają wymianę międzykomórkową, opatentowany składnik na wyłączność – CIMENTRIO, odpowiedzialny za odbudowę włókna włosa, oraz masło Karité naturalnie bogate w kwasy tłuszczowe pomagające odżywiać włos. Przywraca zdrowy wygląd suchym włosom oraz koi i łagodzi suchą skórę głowy. Włosy odzyskują elastyczność, stają się aksamitne i nabierają połysku. Łatwo się rozczesują, są miękkie i pełne życia.
Stosowanie: intensywna pielęgnacja do stosowania 1-2 razy w tygodniu. Pozostawić na 1-3 minuty na włosach, a następnie spłukać.