PIĘKNE WŁOSY ZACZYNAJĄ SIĘ OD ZDROWEJ SKÓRY GŁOWY!
To od stanu skóry głowy w największym stopniu zależy kondycja włosów. René Furterer stwierdził kiedyś: “Piękne włosy rosną na zdrowej skórze głowy tak, jak roślina na żyznej glebie”.  Teza, iż kondycja włosów w znacznym stopniu zależy, od jakości odżywienia cebulki włosa, przyświecała założycielowi marki już 50 lat temu. To on, bazując na olejkach eterycznych i naturalnych wyciągach roślinnych, opracował formuły kosmetyków, które zapewniały intensywną pielęgnację, odżywiały cebulki włosów i pobudzały mikrokrążenie w skórze głowy.
W ROKU 1957 ZADEBIUTOWAŁ PRZEŁOMOWY PRODUKT–COMPLEXE 5
Innowacyjny koncentrat nasycony lawendowym i pomarańczowym olejkiem eterycznym o oczyszczających, tonizujących i stymulujących właściwościach. Połączenie skoncentrowanych dwóch ciepłych olejków eterycznych pozwoliło na uzyskanie niezwykłego dermokosmetyku, który wyróżnia markę poprzez podejście do pielęgnacji włosów.
RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY RENÉ FURTERER – KONCEPCJA TRZECH KROKÓW
Niezależnie od kondycji włosów i skóry głowy – marka René Furterer w ramach 3-etapowej, komplementarnej pielęgnacji zaleca, aby raz w tygodniu zastosować preparat Complexe 5, która pobudza mikrocyrkulację krwi w skórze głowy, odżywia cebulki i oczyszcza powierzchnię skóry. Następnie, jeśli występuje określony problem skóry głowy lub włosów – 2 do 3 razy w tygodniu warto zastosować odpowiedni szampon myjący René Furterer dobrany według potrzeb oraz zaaplikować odżywkę, balsam lub maskę.


Complexe 5 to specjalna kuracja wzmacniająca włosy u ich podstawy, czyli w cebulkach włosów. Zawiera skoncentrowany olejek eteryczny z Lawendy uzyskiwany poprzez destylację, który od czasów starożytnych znany jest ze swoich pobudzających, antyseptycznych i relaksujących zalet, oraz olejek eteryczny pozyskiwany ze skórek słodkich pomarańczy, który posiada właściwości uspokajające, przeciwbakteryjne i stymulujące mikrocyrkulację.  Complexe 5 jest podstawowym produktem, który przyczynia się do zdrowia skóry głowy i pięknych włosów. Stosowany jako pierwszy krok rytuału pielęgnacyjnego oczyszcza i przygotowuje skórę głowy poprzez uaktywnienie mikrocyrkulacji. Complexe 5 może być stosowany samodzielnie bądź w połączeniu z dobranym indywidualnie rytuałem RENÉ FURTERER.
Stosowanie: Zaleca się stosować z masażem, przed aplikacją innych produktów kosmetycznych. Pozostawić na 5- 10 minuta, a następnie przystąpić do mycia głowy.